Jäsentiedote 2018

Hei ARTin ystävä,
Vuoden 2018 kääntyessä kevääseen on mainio hetki informoida Aktiiviratsastajat Ry:n kuluvan toimintavuoden suunnitelmista. Toiveenamme on aktivoida jäseniämme ja saada mahdollisimman moni mukaan toimintaan yhteisen yhdistyksemme hyväksi.

2018 Teema
Syyskokouksessa päädyimme toimintakautta ohjaavaan teemaan ”Opi tuntemaan hevosesi”, jonka puitteissa järjestämme kurssisarjan seuraavin teemoin:
– Hevosen lihaskunto / lihaksisto ja niiden hoito / ylläpito
– Hevosen terveys / hyvinvointi / ruokinta / sairaudet ja niiden hoito
– Hevosen perustottelevaisuus / maastakäsittely

Ilmoitamme hyvissä ajoin tulevista kursseista seuran verkkosivustolla, sekä Facebook-ryhmässä.

Kilpailut
Seura järjestää jo totuttuun tapaan harjoituskilpailut sekä keväällä, että syksyllä. Kevään kilpailut ovat 19.–20.5.18 ja syksyn kilpailut on suunniteltu alustavasti syyskuulle. Tervetuloa mukaan kokemaan kisatunnelmaa!

Ideat
Otamme ilolla vastaan toiveita kursseista, kilpailuista tai yleisesti toimintamme kehittämiseksi.

Aurinkoisin terveisin,
ARTin hallitus